Koronawirusowy kryzys - przemyślenie strategii firmy na przyszłość

Zaplanuj działania dla swojego biznesu już teraz, aby być gotowym na ponowny start Twojego biznesu kiedy wszystko wróci do normy.

Dla branży jubilerskiej sezon trwa właściwie przez cały rok, a firmy dość często nie dają sobie czasu na przemyślenia związane ze strategicznymi działaniami. Dzieje się tak głównie dlatego, że prosperują dobrze, a przychody są zadowalające, co sprawia że nie czują potrzeby dalszego rozwoju lub nie mają czasu na opracowanie strategii. Jednak w sytuacji kryzysowej taka refleksja nachodzi niemal każdego. Dlatego też jest to idealny moment aby przeanalizować i zweryfikować swoje działania oraz ich efekty, a także działania konkurencji.

Na pewno warto sobie zadać pytanie czy nasze kanały dotarcia do klientów są zadowalające oraz zrozumieć jakie są nasze mocne i słabe strony i jakie czekają nas w bliższej i dalszej przyszłości szanse i zagrożenia. Czy nowy kalendarz imprez targowych zweryfikowany przez pandemię koronawirusa jest dla nas nadal adekwatny? A może nasza oferta i wzornictwo wymaga odświeżenia i dostosowania do aktualnych trendów? Czy nasza konkurencja robi coś, co powoduje że wkrótce może nas wyprzedzić? Jak po zakończeniu pandemii wesprzeć naszych klientów, którzy także mieli trudny czas aby pozostali wobec nas lojalni i chcieli podtrzymać z nami świetne relacje? Na te i inne pytania związane z przyszłymi działaniami firmy należy sobie odpowiedzieć absolutnie uczciwie, poświęcając na nie odpowiednią ilość czasu. 

Warto wesprzeć się wieloma pomocnymi artykułami dostępnymi w internecie, wskazującymi jak dobrze przeprowadzić analizę swoich działań, jak np. analiza SWAT.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami na stronie ze wskazówkami jak wykorzystać ten czas. 

Koronawirusowy kryzys:

Autor: Ewa Orzechowska

akceptuję

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Więcej dowiesz się w Polityce prywatności.