Koronawirusowy kryzys - gdzie poszukiwać szans

Pogłębiający się kryzys bardzo źle wpływa na rynek, ale nie można się poddawać. Warto wykorzystać ten czas na analizę i aktualizację działań w internecie.

Sporo wolnego czasu, zmiana rutyny i sposobu działania, wolne a generujące koszty zasoby, również te ludzkie, czy też zwyczajny brak motywacji do działania to tylko niektóre ze skutków globalnej pandemii koronawirusem COVID-19 dla przedsiębiorców. Trudno jest w takich okolicznościach myśleć pozytywnie, szczególnie w odniesieniu do spraw biznesowych. Brak sprzedaży, zamówień, pozamykane sklepy, pieniądze zamrożone w towarze - wszystkie te czynniki wpływają na to, że przedsiębiorcy widzą przyszłość w coraz bardziej ponurych barwach. I choć nikogo to nie dziwi w czasach na które nikt nie był przygotowany, to jednak warto przemyśleć, w jaki sposób wykorzystać ten czas na rozwinięcie działalności firmy na innych niż dotąd płaszczyznach lub przygotowanie jej na mocny start, kiedy już wszystko powróci do normy.

Rynek e-commerce jak dotąd nie odnotował ogromnych spadków, szczególnie w branżach, które dostarczają produkty potrzebne do codziennego życia. Wzrost odnotowała branża spożywcza, kosmetyczna, chemiczna oraz BHP. Polacy w trosce o swoje zdrowie częściej kupują te produkty on-line. I choć branża jubilerska na tę chwilę nie ma perspektyw na zmianę obecnej sytuacji lub większy wzrost w sprzedaży, nie oznacza to, że nie może wziąć spraw w swoje ręce i zadbać o wszystkie te rzeczy, na które wcześniej brakowało czasu lub przemyśleć jakie działania pozwolą na strategiczny rozwój.

Trzeba wierzyć, że sytuacja jest przejściowa, a dobrze wykorzystany czas i mądre decyzję sprawią, że już wkrótce wszystko wróci do normy.

Szczególnie ważnym aspektem w dzisiejszych czasach są działania firmy w internecie. W przypadku sprzedaży hurtowej witryny internetowe są bardzo często zaniedbane lub nieaktualne, co wynika najczęściej z braku czasu na aktualizację tak szerokiej oferty. Dodatkowo działania w internecie są często niedoceniane jako potencjalne źródło dotarcia do nowych klientów hurtowych. Obecna sytuacja może więc zostać wykorzystana w celu uaktualnienia tych informacji. Na jakie aspekty działań on-line należy zwrócić szczególną uwagę?

Czasy pandemii są niezwykle trudne dla wielu przedsiębiorców. Trzeba jednak wierzyć, że sytuacja jest przejściowa, a dobrze wykorzystany czas i mądre decyzję sprawią, że już wkrótce wszystko wróci do normy. Bądźmy gotowi na powrót do normalności wykorzystując jak najlepiej dany nam nadmiar czasu!

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami na stronie ze wskazówkami jak wykorzystać ten czas.

Koronawirusowy kryzys:

Autor: Ewa Orzechowska

akceptuję

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Więcej dowiesz się w Polityce prywatności.