A może tak… biżuteria z bursztynem…?

Jak zadowolić klientów, którzy chcą być stale zaskakiwani nowościami? Najlepiej zaoferować im biżuterię z bursztynem. Może to brzmi jak żart, ale nim nie jest. Tak samo jak biżuteria z bursztynem, którą znamy i pamiętamy, też już taka nie jest. Jaka więc jest?

Chilli Jewellery

 

Nowoczesna – tak można najkrócej podsumować zmiany, które zaszły we wzornictwie biżuterii z bursztynem w ciągu ostatnich kilku lat. Wymusili je klienci, oczekujący nowoczesnego designu i wysokiej jakości – uzyskiwanymi nie tylko w efekcie pracy ręcznej przy mistrzowsko opanowanym warsztacie, ale także dostępnym współczesnym technologiom, które dają nieograniczone możliwości kreacji. Galeriom i sklepom jubilerskim zależy przede wszystkim na tym, by zaskakiwać swoich odbiorców wyjątkowym produktem: autentycznym i opowiadającym interesującą historię – bursztyn bałtycki występujący tylko w Europie Środkowo-Wschodniej, fascynujący opowieścią tworzoną już od ponad 40 mln lat, zachwycający wyjątkowej urody odmianami barwnymi i magiczną siłą przyciągania (nie tylko drobnych papierków, ale i ludzi) idealnie się do tego nadaje. Zwłaszcza kiedy z umiejętnego i kreatywnego połączenia tych wszystkich elementów powstaje piękna biżuteria będąca pożądanym dodatkiem do każdej kreacji i dla każdej kobiety: zgodna z aktualnymi tendencjami mody lub też ponadczasowo klasyczna. 

Dorota Cenecka Gin Atelier

 

Podobnie jak sam bursztyn, który nigdy nie występuje w dwóch takich samych bryłkach, również biżuteria nim zdobiona ma wiele fascynujących odsłon. Same kamienie mogą występować w wielu różnych barwach – tych naturalnych, jak np. najbardziej pożądane odcienie żółtego i białego czy „bursztynowy”, po poprawiane ludzką ręką cytrynowy, koniakowy czy zielony. Oprawy – niezależnie od materiału, z którego zostały wykonane – dają wprost nieograniczone możliwości kreacji. Srebrne, choć najbardziej tradycyjne, z tradycją wzorniczą, jaką znamy, nie mają już zbyt wiele wspólnego –wzornictwo opiera się na aktualnych, światowych trendach jubilerskich, wyróżnia się użyciem nowoczesnych technik złotniczych. Te wykonane z pozłacanego srebra czy złota dodają prestiżu i elegancji – szczególnie w połączeniu ze szlachetnymi kamieniami. 

Danuta Kruczkowska

 

W konkurencji na najciekawsze wzornictwo zdecydowanie wyróżniają się firmy, które stawiają klasykę w nowoczesnym wydaniu, ale też na zaskakujący pomysł na oprawę w połączeniu z naturalną urodą najpiękniejszych kamieni bursztynowych, czasem w połączeniu z kamieniami szlachetnymi dla podkreślenia piękna i prestiżu wyrobu. Niektórzy stawiają też na nietypowe połączenia materiałów, jak np. drewno + bursztyn, na charakterystyczne szlify czy też nadając nowoczesny wygląd tradycyjnym formom, np. bursztynowym koralom. Ciekawy pomysł, prostota rozwiązań, przestrzenność projektu, ale też pewien intrygujący rodzaj niedomówienia i wolnej przestrzeni pozostawionej dla odbiorcy z wyobraźnią – to sprawdzone czynniki sukcesu bursztynowej biżuterii. 

 

Autor: Anna Sado - Redaktorka prowadząca Bursztynowy Portal amber.com.pl. Jej teksty ukazywały się na łamach magazynów branżowych „Zegarki & Biżuteria” oraz „Polski Jubiler”, obecnie współpracuje z niemieckim „Goldschmiede Zeitung” (GZ) oraz litewskim „Baltic Jewellery News”. O biżuterii pisze także dla magazynu „Moda w Polsce”.
akceptuję

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Więcej dowiesz się w Polityce prywatności.