Chciałbyś sprzedawać hurtowo


Powrót do FAQ

 

1. Jak rozpocząć sprzedaż na platformie B2B?

Zaloguj się i po prostu opublikuj ogłoszenia na jubicom.eu.

Pamiętaj, jeżeli chcesz być szanowanym sprzedawcą, starannie opisuj parametry produktów w swoich ogłoszeniach, ponadto dbaj o ich aktualizację. Miej na uwadze, że Kupcy są fachowcami z Twojej branży więc oczekują krótkich i technicznych informacji, przydatnych w podejmowaniu decyzji zakupowej lub dalszej odsprzedaży Twoich produktów.

 

 

2. Co mogę oferować na jubicom.eu?

Na jubicom.eu można wystawiać ogłoszenia związane z szeroko pojętą branżą jubilerską i upominkową oraz pokrewną. Mogą to być zarówno produkty jak i usługi - np. biżuteria zarówno unikatowa jak i masowa oraz fantazyjna, zegarki, przedmioty użytkowe, upominki, opakowania, półfabrykaty, kamienie jubilerskie, narzędzia, usługi projektowania, usługi odlewnicze, grawerowanie, projektowanie, itp.

 

 

3. Nie mogę skalkulować, a czasem nie chcę ujawnić ceny produktu - co w takiej sytuacji?

Platforma B2B jubicom.eu przewiduje taką sytuację - możesz opublikować ogłoszenia bez podawania ceny.

Jednak przemyśl czy warto? Cena, to dla Kupca jeden z najważniejszych parametrów. To właśnie cena może zdecydować o zainteresowaniu Twoim ogłoszeniem - i niekoniecznie musi to być najniższa cena. Fachowcy z branży potrafią docenić jakość w zamian za wyższą cenę. Ponadto musisz wiedzieć, że część mechanizmów filtrowania i sortowania dostępnych na jubicom.eu wspierana jest ceną z ogłoszenia, dlatego w pewnych sytuacjach Twoje ogłoszenie bez podanej ceny będzie niewidoczne (np. podczas sortowania wg ceny) - tracisz możliwość zainteresowania swoim ogłoszeniem. Z drugiej strony bądź rzetelny i nie wprowadzaj w błąd innych Użytkowników zaniżoną ceną - takie działanie prawdopodobnie zakończy się utratą zaufania oraz odmową nawiązania współpracy gdy na zapytanie odpowiesz ofertą z aktualnymi cenami - dużo wyższymi.

 

 

4. Złoto każdego dnia ma inną wartość - jak to uwzględnić w cenie ogłoszenia?

Nie przejmuj się. Jeżeli twoje ogłoszenia uwarunkowane są w dużej mierze od aktualnej wartości rynkowej złota lub srebra możesz skorzystać z funkcji automatycznego przeliczania ceny w ogłoszeniu w stosunku do aktualnej ceny giełdowej tych kruszców. Platforma codziennie automatycznie zwiększa lub zmniejsza cenę Twojego ogłoszenia proporcjonalnie do zmian na rynku. Dzięki temu twoje ogłoszenie będzie codziennie aktualne. 

Mimo Twoich starań mogą zdarzyć się pomyłki w opublikowanej cenie. 

PAMIĘTAJ! Ogłoszenie oraz cena w nim zawarta ma jedynie charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego oraz nie jest prawnie wiążąca. Ogłoszenie ma zachęcić do składania zapytań oraz rozpoczęcia negocjacji. Samo złożenie zapytania nie wywołuje zobowiązań finansowych, o czym informowani są wszyscy Użytkownicy w treści szczegółów każdego ogłoszenia. Jednocześnie bądź rzetelny i w żadnym wypadku celowo nie wprowadzaj w błąd innych Użytkowników.

 

 

5. Jestem importerem, kupuję towar w euro - jak zabezpieczyć się przed różnicą kursową?

W takiej sytuacji polecamy publikację ogłoszeń podając cenę w walucie EUR. Dzięki temu niezależnie w jakiej walucie (PLN, EUR, USD, CZK, GBP) Użytkownik przeglądając Twoje ogłoszenia, zawsze będzie widział aktualnie przeliczoną wartość wg średniego kursu Narodowego Banku Polskiego (NBP).

 

 

6. Otrzymałem zapytanie od kupca - i co dalej?

Jak najszybciej zapoznaj się z treścią zapytania i odpowiednio zareaguj odpowiadając na zapytanie dobrą ofertą. Od Twojej szybkiej reakcji może zależeć dalsza współpraca z Kupcem. 

Ofertę sprzedaży możesz złożyć na kilka sposobów, sam zdecyduj jaki sposób jest dla Ciebie najlepszy:

  • ZALECAMY rozwiązanie sytemowe - zaloguj się, wejdź w zakładkę ZAPYTANIA ODEBRANE i na liście zapytań kliknij w link “wyślij wiadomość”. W ten sposób uruchomisz komunikator pomiędzy Tobą a Kupcem powiązany z wybranym zapytaniem. Będziesz w nim mógł wysłać wiadomość (np. o warunkach płatności) oraz jeżeli zajdzie taka potrzeba dołączyć dodatkowe dokumenty, zdjęcia, pliki (np. zmodyfikowaną ofertę, pro formę lub fakturę). Na Twoją wiadomość będzie mógł odpowiedzieć Kupiec w tym samym komunikatorze - dzięki temu będziesz miał dostęp do pełnej historii ustaleń z Kupcem związanych z tym zapytaniem;
  • lub tradycyjnie - czyli telefonicznie, lub e-mailowo. Wszystkie niezbędne dane teleadresowe do Kupca znajdziesz na liście lub w szczegółach zapytania klikając w przycisk KONTAKT. 

UWAGA! Pamiętaj o zmianie statusu zapytania. Jest to bardzo ważna czynność dla zachowania porządku oraz jasnego przepływu informacji o stanie zapytania / zamówienia. Zrobisz to, poprzez wybór z listy nowego statusu i akceptację przyciskiem ZMIEŃ STATUS.

 

 

7. Kupiec nie reaguje na moją ofertę załączoną do złożonego zapytania - co zrobić?

Nie rezygnuj, po prostu ponownie spróbuj nawiązać kontakt z Kupcem. Możesz to zrobić na kilka sposobów:

  • za pośrednictwem platformy jubicom.eu wysyłając ponownie wiadomość do zapytania (na liście zapytań odebranych przycisk WYŚLIJ WIADOMOŚĆ);
  • lub po prostu zadzwoń albo wyślij e-mail (dane teleadresowe Kupca znajdziesz klikając w przycisk KONTAKT).

 

 

8. Jaką prowizję zapłacę od sprzedaży na jubicom.eu?

Prowizja wynosi 0,00 PLN (słownie: zero złotych). W odróżnieniu od innych platform typu marketplace na jubicom.eu nie ma prowizji. Koszt jaki może ponieść Wystawca ogłoszeń uzależniony jest wyłącznie od reakcji innych Użytkowników na opublikowane ogłoszenia.
 

Przykładowe płatne reakcje to:

  • przeglądanie szczegółów ogłoszenia
  • zapoznanie się z ogłoszeniem promowanym lub wyróżnionym
  • odczytanie danych kontaktowych do Wystawcy ogłoszenia
  • skorzystanie z przekierowania na strony firmowe Wystawcy
  • otrzymanie zapytania

Dodatkowe szczegóły znajdziesz w cenniku (dostępny po zalogowaniu)

 

 

Powrót do FAQ

akceptuję

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Więcej dowiesz się w Polityce prywatności.